5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@bamoer.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu      

Korupce na brněnské radnici odhalena pomocí špionážní techniky

Korupce na brněnské radnici odhalena pomocí špionážní techniky

Použití skryté kamery pravděpodobně pomohlo podnikateli Jiřímu Štoplovi ušetřit 2 000 000,- Kč na úplatku, o který si dle skrytě pořízených záznamů řekl brněnský starosta Kvapil spolu s Radovanem Novotným. 

Díky tomu, že si podnikatel neváhal veškeré schůzky nahrát pomocí skryté kamery, tak má nyní v ruce nezvratitelný důkaz o korupčním jednáním a brněnský starosta již nemůže z vazby ztrpčovat život slušným lidem. 

Přepis nahrávek si zde můžete přečíst:

Schůzka 20. ledna 2010

Štopl: Já to vidím dneska, je to jednoduchý. Jak jsme se domluvili. Vy mě teď řekněte dvě částky.

Novotný: Dva, dva (ukazuje na stole dva prsty levé ruky a hned na to dva prsty pravé ruky)

Štopl: A v jakých řádech se ptám?

Novotný: Podívejte, budeme si to psát, nebo jak to uděláme?

Štopl: Jak chcete.

Novotný: Nebo já jakoby nevím.

Štopl: Jako já to chápu, jako že dva a za tím šest nul?

Novotný: Dva ano.

Štopl: Šest nul?

Novotný: (kývá hlavou) 

Štopl: Tak to tady asi nic stavět nebudem.

Novotný: Dívejte se, počkejte, pojďte se jakoby ňák normálně domluvit.

Štopl: No, počkejte, to je jako trošku.

Novotný: Podívejte, mě by se stejně zajímalo, jestli dobrý, protože já jsem o tom s Alešem mluvil, on tady v pátek přijede.

Štopl: No.

Novotný: Co vám jako řekl kolega, když jste s ním jel do té Prahy? Protože já, jak jsem s ním mluvil, tak Aleše se to hodně dotklo. Byl z toho úplně (nesrozumitelné), hodně, protože samozřejmě já jsem se ho musel ptát otevřeně, abychom nebyli blázni, tak (nesrozumitelné)...

Schůzka 27. ledna 2010

Štopl: ...a na rovinu, taky vám řeknu, když to půjde na tu hlavu, tak to člověk vzdá a za ty peníze si bude jezdit po světě po těch klubech, který by do toho dal, ono je to hodně starostí, jo, ale...

Novotný: To všichni víme.

Štopl: Jo, ale zatím, jo a když já to řeknu vulgárně, když by si měl připadat, že stavím nějaký výnosný nevěstinec a místním bossům musím platit výpalné, rozumíte, tak.

Kvapil: Na tom situace nestojí.

Štopl: No, tak to bych si řekl, ať to Brno zavezou hnojem a...

Kvapil: Na tom situace nestojí.

Novotný: Počkejte, nepůjdeme ještě na kafe spolu, protože my jsme sem vklínili ještě v rámci toho tam toho dalšího člověka, protože my už to teď začínáme motat, to je klacek pod klacek.

Štopl: Ale né, tak já jen říkám za sebe...

Novotný: Ať to neblokujeme vlastně panu starostovi, pojďme ještě na kafe...

Kvapil: ... to je nějaká prostě široká (není moc rozumět), jo já jsem požadoval jenom dodání některejch dokumentů a dál bych se jako do toho nerad pouštěl, jo.

Štopl: Jo, jo. No tak dobře. Tak sakum pink kultura za dva. Dobrý. Ať vím, jak to je. Fajn. K tomu mám ještě ale dvě otázky. Za a) aspoň nemusím dostat jmenný seznam, ale chtěl bych od vás slyšet, koho to pokryje, rozumíme, ať se mi nestane, že tady vykrvácíme a pak někdo přijde, ale já vo ničem nevím, já su mimo hru a já o ničem nevím a pak dalších deset a víte, že Brno je vesnice, a tak dál.

Novotný: Právě že Brno je vesnice a některé věci se prostě ví, tuší a ví a tak dál... Vykryje to všechny ty, kteří by teoreticky mohli vznášet připomínky a i odvolání a jakýkoli nároky na tu záležitost teď i do budoucna.

Štopl: To trochu naráží na to, že my tvrdíme, že ta stavba je připravená, takže tam nemusí nikdo vcelku ničemu pomáhat, rozumíte?

Novotný: Jo, to je otázka. To je otázka.

Štopl: Ano. Když je zlá vůle, tak se vždycky něco najde, rozumím.

Novotný: To je prostě otázka (přikyvuje). 

Kvapil: V téhle záležitosti, já to trošičku to poslouchám se zájmem, to co jako říkáte, ale de facto...tak jak u pana Říháka a tak jako u dalších prostě investorů, kteří tady jako působí, jsme samozřejmě rádi, když ty lidi sem jako vstupují a de facto jsme připraveni jim vždycky jako pomoct tedy v té realizaci jako jejich záměru, nic víc jako, nic míň tady k tomuto, jo...

Štopl: Tak.

Kvapil: Jenom některý informace, který jsem se potom jako dozvěděl, mně trochu zaskočily...

Štopl: Dobře.

Kvapil: A z toho snad pak i vzniklo tady...

Štopl: Jasně, no a.

Kvapil: Já vím, že vy jste schopni si to spolu nějak tady doladit...ty záležitosti.

Kvapil: Co se bude v kontaktní zóně týkat celé té záležitosti, protože mám vlastně jaksi celkovou koncepci, kterou mám v představě, jak by se dalo... problematika měla řešit, proto jsem potřeboval to, co jsem potřeboval.

Štopl: V pořádku, to...

Kvapil: ...a takový ty drobnosti, to vyjednejte mezi sebou...

Ku prospěchu podnikatele hrál zejména fakt, že místo samotného diktafonu pořídil záznam na skrytou kameru. Jak je z textu patrné, tak byl prohnaný úředník v korupčním jednání velmi zběhlý a dával si tak pozor na to, co říká. Kdyby k zaznamenanému hlasu chyběl obrazový záznam, tak by celá záležitos pravděpodobně dopadla úplně jinak. 

Celý článek si můžete přečíst na ihned.cz.

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.